W poniedziałek ok. godz. 20.00 policjanci zamknęli część al. Konstytucji 3 Maja w Zielonej Górze od skrętu w ul. Sikorskiego do stacji Statoil, aby umożliwić przeprowadzenie eksperymentu procesowego w sprawie potrącenia kibica przez nieoznakowany policyjny samochód.

Na miejscu zdarzenia zebrali się prokurator, sędzia prowadząca sprawę, obrońca oskarżonego oraz pełnomocnik rodziny kibica. Kilka osób podeszło do krzyża upamiętniającego zdarzenie i zapaliło znicz.

Eksperyment procesowy miał dać odpowiedź na kilka ważnych spraw. Jest wynikiem tego, że świadkowie podają różne wersje zdarzenia.

Osoby biorące udział w eksperymencie sprawdziły kilka możliwych wariantów dotyczących zdarzenia na drodze. Między innymi to, czy mogło dojść do wyprzedzania taksówki przez radiowóz i co wtedy mógł zobaczyć świadek. Taksówkarz zeznawał w procesie. Ustalano również, co mógł widzieć żużlowiec Grzegorz Zengota zeznający w procesie, który w chwili potrącenia jechał taksówką.

Sprawa jest bardzo trudna i zapowiada się jeszcze długi proces. Wnioski z eksperymentu, który przeprowadzono kolejny raz w miejscu zdarzenia, zostaną dokładnie omówione podczas procesu

Przypomnijmy. Do wypadku doszło, gdy kibice wracali z fety zorganizowanej z okazji zdobycia przez żużlowców zielonogórskiego Falubazu Mistrzostwa Polski w 2011 roku. Pijany kibic Falubazu wszedł pod jadący radiowóz. Potrącony mężczyzna zginął na miejscu. Zdarzenie wywołało zamieszki w mieście. Przez kilka godzin trwały bitwy z kibicami.

Eksperyment zakończył się około godz. 23.40. Aleja Konstytucji 3 Maja została otwarta dla ruchu.

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Mieczysław Korytek. Szukają go policjanci, strażacy i sąsiedzi

 

Już drugi dzień trwają poszukiwania 84-letniego Mieczysława Korytka z miejscowości Rybaki. Mężczyzna zaginął  21 sierpnia.

Więcej…

Listy gończe

To członek szajki oszustów działających „metodą na wnuczka”. Szuka go zielonogórska policja

 

Portret pamięciowy dotyczy sprawy oszustwa metodą „na wnuczka”, nad którą pracują zielonogórscy policjanci. Jeżeli rozpoznajesz tego mężczyznę zgłoś się na policję.

Więcej…