Reklama

Eksperyment procesowy w sprawie potrącenia kibica Falubazu w Zielonej Górze (wideo, zdjęcia)

W poniedziałek ok. godz. 20.00 policjanci zamknęli część al. Konstytucji 3 Maja w Zielonej Górze od skrętu w ul. Sikorskiego do stacji Statoil, aby umożliwić przeprowadzenie eksperymentu procesowego w sprawie potrącenia kibica przez nieoznakowany policyjny samochód.

Na miejscu zdarzenia zebrali się prokurator, sędzia prowadząca sprawę, obrońca oskarżonego oraz pełnomocnik rodziny kibica. Kilka osób podeszło do krzyża upamiętniającego zdarzenie i zapaliło znicz.

Eksperyment procesowy miał dać odpowiedź na kilka ważnych spraw. Jest wynikiem tego, że świadkowie podają różne wersje zdarzenia.

Osoby biorące udział w eksperymencie sprawdziły kilka możliwych wariantów dotyczących zdarzenia na drodze. Między innymi to, czy mogło dojść do wyprzedzania taksówki przez radiowóz i co wtedy mógł zobaczyć świadek. Taksówkarz zeznawał w procesie. Ustalano również, co mógł widzieć żużlowiec Grzegorz Zengota zeznający w procesie, który w chwili potrącenia jechał taksówką.

Sprawa jest bardzo trudna i zapowiada się jeszcze długi proces. Wnioski z eksperymentu, który przeprowadzono kolejny raz w miejscu zdarzenia, zostaną dokładnie omówione podczas procesu

Przypomnijmy. Do wypadku doszło, gdy kibice wracali z fety zorganizowanej z okazji zdobycia przez żużlowców zielonogórskiego Falubazu Mistrzostwa Polski w 2011 roku. Pijany kibic Falubazu wszedł pod jadący radiowóz. Potrącony mężczyzna zginął na miejscu. Zdarzenie wywołało zamieszki w mieście. Przez kilka godzin trwały bitwy z kibicami.

Eksperyment zakończył się około godz. 23.40. Aleja Konstytucji 3 Maja została otwarta dla ruchu.

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Reklama

Szukaj

Zalogujforum

Zaginieni

Zaginęła Alina Szymczak z Trzebiela. Poszukiwania trwają

W niedzielę 31 stycznia żarscy policjanci ze strażą pożarną, przewodnikami z psami tropiącymi i mieszkańcami poszukiwali mieszkanki Trzebiela. Przeczesano okoliczne lasy. Po 51-letniej Alinie Szymczak nie ma śladu.

Więcej …

Listy gończe

Niebezpieczny morderca uciekł ze szpitala psychiatrycznego w Międzyrzeczu (ZDJĘCIA UCIEKINIERA)

Policjanci z Międzyrzecza poszukują niebezpiecznego przestępcy  Piotra Korcala, który uciekł z zamkniętego oddziału Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Międzyrzeczu.

Więcej …

Ostatnie posty

Brak postów do publikacji.

Reklama