Przed zielonogórskim sądem okręgowym odbyła się kolejna rozprawa dotycząca gangu ,,Maski”. Trzej mężczyźni są oskarżeni o napady na napady na banki w Nowej Soli, Nowogrodzie Bobrzańskim i Niegosławicach. Skradziono ćwierć miliona złotych. Oskarżeni nie przyznają się. Artur A. ma wyjść po wpłacie wysokiej kaucji.

Oskarżeni to 59-latek Czesław Sz. To recydywista karany za napady rabunkowe. Artur A., 41-latek z okolic Nowej Soli. Możliwe, że to on kierował gangiem podczas napadów na banki. Ostatni oskarżony to Krystian C., siostrzeniec Artura i najmłodszy z całej grupy. Ma 21 lat. Przyznaje się do udziału tylko w jednym napadzie. Dziś pracuje i uczy się zaocznie w szkole rolniczej w Siedlisku.

Zielonogórski sąd okręgowy przesłuchał biegłego, który wydał opinię osmologiczną. Dotyczy to lateksowych masek, których gang używał podczas napadu. Zapachy zabezpieczone na maskach to jeden z koronnych dowodów prokuratury. Na sali zostało zadane pytanie o to, czy zapach konkretnej osoby może być przenoszony na jakiś przedmiot przez inną osobę. Biegły powiedział, że jest taka możliwość.

- Sąd wyznaczył poręczenie majątkowe wobec mojego klienta. Po wpłacie w terminie 14 dni Artur A. będzie mógł  wyjść z aresztu – mówi mecenas Piotr Majchrzak. Kaucja została ustalona na 70 tys. zł. Z tego co udało się nam ustalić, kaucja ma zostać wpłacona już w środę, 20 grudnia. Oznacza to, że święta Artur A. spędzi w domu.  

Przypomnijmy. gang ,,Maski” 11 grudnia 2015 r. obrabował  Bank Spółdzielczy w Nowogrodzie Bobrzańskim,  23 grudnia napadli na Bank Spółdzielczy w Niegosławicach i 22 lutego ub.r. zrobili ,,skok'' na PKO. W sumie zrabowali ponad ćwierć miliona złotych.

Szukaj

Zaginieni

Zaginął Ireneusz Szymkowiak

 

Świebodzińscy policjanci szukają zaginionego mężczyzny poruszającego się o kuli.  Zaginął 5 marca. Miał iść na pocztę.  

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…