20-letnia Weronika M. poprosiła kolegów Grzegorza K. i Roberta P. o pomoc w wyrzuceniu niechcianego lokatora z mieszkania jej matki w Gozdnicy. To jej kuzyn, który nie płacił czynszu i miał z tego powodu długi. W efekcie wyszedł napad z użyciem śrubokrętów, pobicie i rabunek. W piątek 13 października ruszył proces przed sądem okręgowym w Zielonej Górze. Oskarżeni zaprzeczają, a poszkodowani nie zjawili się w sądzie.  

Czytaj więcej...

 

Sprawa śmierci Adama B., milionera i barona paliwowego, nadal nie jest wyjaśniona. Biegli z Bydgoszczy pod kierownictwem profesora Andrzeja Marszałka obalili ustalenia zespołu biegłych z Katowic. Kompletnie padła również pierwsza opinia biegłego lekarza z Zielonej Góry. W dodatku przyznał on przed sądem, że… pomylił elektrodę rozrusznika z żyłą w sercu milionera Adama B. To nie koniec. Nie miał też nożyczek potrzebnych do rozcięcia żył, bo… gdzieś zaginęły.

Czytaj więcej...

 

W poniedziałek, 18 września, zapadł wyrok w głośnej sprawie brutalnego napadu na właścicieli kantoru w Lubsku. Zielonogórski sąd okręgowy uznał oskarżonych winnych. Trzech bandytów idzie za kraty. Mają też oddać zrabowane niemal 370 tys. zł oraz zapłacić swoim ofiarom odszkodowania. Czwarty z oskarżonych zapłaci grzywnę. To kara za przewiezienie jednego z uczestników ,,skoku''.

Czytaj więcej...

 

Zdzisław S. został skazany przez zielonogórski sąd okręgowy na 15 lat więzienia. To kara za zabójstwo swojej znajomej 66-letniej Danuty. Do tragedii doszło w mieszkaniu przy ul. Ogrodowej w Zielonej Górze. 48-latek po zabójstwie posprzątał mieszkanie, zmył ślady krwi, przebrał ofiarę i dopiero wtedy wezwał karetkę pogotowia. Przez cały proces nie przyznawał się do morderstwa 66-latki. Przed sądem zapewniał, że kobieta upadła, a on chciał jej tylko pomóc i zaczął reanimować, a nie dusić.

Czytaj więcej...

 

41-letni Tomasz K., 28-letni Daniel R. oraz 45-letni Krzysztof S. 18 stycznia ub.r. brutalnie napadli na właścicieli kantoru pod ich domem w Lubsku. Zaatakowali kiedy kantorowiec wysiadł z auta. Uderzali młotkiem w głowę. Zrabowali 350 tys. zł. Bandyci szybko wpadli, ale po gotówce nie ma śladu. Jakich kar zażądał prokurator?

Czytaj więcej...

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Tomasz Przygocki z Jasienia. Wybrał się na ryby

 

Ostatni raz 42-letni Tomasz Przygocki był widziany kiedy wyjeżdżał na ryby. Pojechał łowić w rejon wsi Stary Raduszec koło Krosna Odrzańskiego.  

Więcej…

Listy gończe

To członek szajki oszustów działających „metodą na wnuczka”. Szuka go zielonogórska policja

 

Portret pamięciowy dotyczy sprawy oszustwa metodą „na wnuczka”, nad którą pracują zielonogórscy policjanci. Jeżeli rozpoznajesz tego mężczyznę zgłoś się na policję.

Więcej…