Jak udało się nam ustalić, zielonogórzanka Ela B. zażyła jakieś tabletki. Została zabrana do szpitala w Ciborzu. Ilość tabletek nie zagrażała jednak jej życiu. Kobieta latami oszukwiała ludzi mówiąc, że ma kilka nowotworów.

Wszystko wydarzyło się we wtorek, 12 grudnia. Ela B. została zabrana z domu do szpitala w Ciborzu. Powodem miało być usiłowanie samobójstwa przez oszustkę. 27-latka połknęła jakieś tabletki w ilości, która nie zagrażała jej życiu. – Po prostu już wie, że nic nie ugra. Grozi jej utrata mieszkania, oddanie miastu dużej kasy za zaległy czynsz i jeszcze sprawa w sądzie – mówi nam osoba z grona znajomych Eli B.

Zielonogórski magistrat zajmuje się sprawą odebrania Eli mieszkania. Dostała je z zasobów komunalnych jako lokal dla osoby niepełnosprawnej. Jeździła na wózku inwalidzkim chociaż nie musiała. Zrobiła to tylko dla zdobycia mieszkania. – Zaświadczenie o stopniu niepełnosprawności dostała na podstawie sfałszowanych wyników badań – mówi radny Filip Gryko. Zaświadczenie dostarczyła jeszcze jej matka, która wkrótce potem nagle zmarła.

Dokumenty Eli B. kontroluje ZUS. Grozi jej komisja lekarska, która oceni stan zdrowia 27-latki. Usłyszała również zarzuty i stanie przed sądem. Prokurator ustalił, że kobieta jest zdrowa psychiatrycznie. – To kolejny element jej gry, która zaczyna się jej już kompletnie rozpadać – mówi nam osoba, którą Ela B. latami oszukiwała.

27–latka posługując się podrobionymi dokumentami stwierdzającymi, że ma raka, naciągnęła setki ludzi na duże pieniądze. Pod pozorem kosztownego leczenia, bez skrupułów zgłaszała się do różnych instytucji, stowarzyszeń, ludzi dobrej woli, a nawet swoich przyjaciół. Dlaczego podrabiała dokumenty skoro miała być tak ciężko chora? - Stwierdziła, że chciała w ten sposób przyśpieszyć sobie dostęp do usług medycznych, bo… obecnie są duże kolejki – mówi prokurator Zbigniew Fąfera, rzecznik zielonogórskiej prokuratury okręgowej.

Ela B. oszukiwała „na raka”. Straci mieszkanie, odda zaległy czynsz. Przyznała się do fałszerstw

Ela z Zielonej Góry oszukała tysiące ludzi. Mówiła, że ma raka z przerzutami i brała kasę z fundacji

Szukaj

Zaginieni

Zaginął Ireneusz Szymkowiak

 

Świebodzińscy policjanci szukają zaginionego mężczyzny poruszającego się o kuli.  Zaginął 5 marca. Miał iść na pocztę.  

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…