Wydział I śledczy poznańskiej prokuratury okręgowej nadzoruje śledztwo dotyczące działania zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się czerpaniem korzyści z uprawiania prostytucji. Działali również w Zielonej Górze wynajmując mieszkania dla prostytutek. 

Podczas śledztwa ustalono, że za wszystkim stała Anastazja O. Kobieta zorganizowała grupę przestępczą, zarządzając tzw. mieszkaniowymi agencjami towarzyskimi na terenie województw lubuskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego.

Dla celów grupy wynajęto na czas nieokreślony dwa mieszkania na terenie Wrocławia, a ponadto cyklicznie wynajmowano lokale np. w Głogowie, Zielonej Górze, Rzeszowie, Tarnobrzegu, Poznaniu, Lesznie. Polegało to na tym, że prostytytki pracujące dla szajki przyjmowały klientów w każdym z miast w ustalone wcześniej dni, które były ogłaszane w internecie.

Właśnie w wynajętych mieszkaniach kobiety werbowane przez Anastazję O. uprawiały prostytucję. Kobieta zajmowała się wystawianiem zdjęć kobiet wraz z sexofertą na internetowych portalach. W grupie działały tzw. „telefonistki”. To one obsługiwały telefony i ustalały zlecenia z klientami.  Umawiały prostytutki na konkretne spotkania i organizowały ich pracę oraz zajmujących się ochroną. Tomasz N. w grupie miał rolę ochroniarza.

W dniu 5 grudnia zatrzymanych zostało ośmiu członków zorganizowanej grupy przestępczej, w tym Anastazja O. Prokurator zarzucił podejrzanym działanie w zorganizowanej grupie przestępczej i czerpanie korzyści z uprawiania prostytucji przez inne osoby. Anastazja O. dodatkowo odpowie za kierowanie grupą przestępczą.

Podejrzani częściowo przyznają się do popełnienia zarzucanych im czynów. W składanych wyjaśnieniach starają się jednak umniejszyć swój udział przestępstwach. Na wniosek prokuratury cała zatrzymana grupa została aresztowana przez sąd. Posiedzenia aresztowe odbywały się w dniach 6 i 7 grudnia.

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Po świętach zaginęła Zdzisława Płoszyniec

 

Żarska policja prowadzi poszukiwania zaginionej Zdzisławy Płoszyniec, która po raz ostatni kontaktowała się z rodziną w dniu 27 grudnia ub.r.

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…