Sekcja zwłok matki i jej 17-letniej córki ustaliła przyczynę zgonu. – To utonięcie – mówi prokurator Roman Witkowski, rzecznik gorzowskiej prokuratury okręgowej. Nie ma jeszcze wyników badań pod kątem alkoholu lub narkotyków.

Do dramatycznego wydarzenia doszło w czwartek, 23 listopada, na przystani nad Wartą w Kostrzynie. Około godz. 8.00 świadkowie zaalarmowali  policję o tym, że do rzeki wjechał samochód. Na miejscu natychmiast ruszyła akcja ratunkowa prowadzona przez straż pożarną z Gorzowa, Kostrzyna i Witnicy.

Akcję utrudniał wysoki stan Warty i jej wyjątkowo silny nurt. Strażaccy płetwonurkowi nie mieli w dodatku łatwego zadania, bo widoczność pod wodą była praktycznie zerowa. Samochodu szukali po omacku i za pomocą echosondy z łodzi.

Kiedy strażacy znaleźli leżący na dnie pojazd, w środku ujawnili dwa ciała. To matka i jej 17-letnia córka.

Policja wyjaśnia przyczynę tragedii. Nie wiadomo dlaczego samochód zjechał do rzeki. Odbyły się sekcje zwłok ofiar tragedii. – Przyczyną śmierci jest utonięcie - mówi prokurator Roman Witkowski, rzecznik gorzowskiej prokuratury okręgowej. Tym samym została wykluczona jakaś nagła choroba, np. zawał, jako przyczyna tragedii. Nie ma jeszcze wyników badań pod kątem alkoholu lub narkotyków.

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Ryszard Staryńszczak z Zielonej Góry

 

Zielonogórska policja poszukuje zaginionego Ryszarda Staryńszczaka. To mieszkaniec noclegowni przy ul. Bema. Zaginął w listopadzie ub.r.

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…