Policjanci z nowosolskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali pijanego kierowcę ciężarówki. 41-latek wydmuchał ponad dwa promile alkoholu.

Wszystko wydarzył się we wtorek, 13 lutego, o godz. 10.30 w Gołaszynie. Trwała wspólna kontrola nowosolskiej policji i ITD. Policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę ciężarowej scanii. 41-latek był kompletnie pijany. Kiedy dmuchnął w alkomat okazało się, że ma ponad dwa promile alkoholu.

Policjanci zatrzymali 41-latkowi prawo jazdy. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie stanie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia nawet na 15 lat i grzywna nie niższa niż 5 tys. zł.

Policjanci z nowosolskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego prowadzą cyklicznie akcje. Szczególną uwagę zwracają na ciężarówki.  Oczywistym punktem kontroli jest także sprawdzenie stanu trzeźwości kierowcy oraz posiadanych przez niego uprawnień do kierowania.

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Ryszard Staryńszczak z Zielonej Góry

 

Zielonogórska policja poszukuje zaginionego Ryszarda Staryńszczaka. To mieszkaniec noclegowni przy ul. Bema. Zaginął w listopadzie ub.r.

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…