Zielonogórska drogówka podsumowała miniony rok. Z liczb jasno wynika, że wpadło znacznie mniej pijanych kierowców, niż w 2016 r. To między innymi zasługa systematycznych akcji "Trzeźwy kierowca".

W 2017 r. zielonogórska policja w mieście i na terenie powiatu skontrolowała trzeźwość 161 886 kierowców. Zatrzymanych zostało 288 pijanych kierujących.

W 2016 r. policjanci przeprowadzili 161 883 kontroli trzeźwości kierowców. Wpadło 444 jadących na podwójnym gazie.

- Wartym podkreślenia jest także fakt, że na terenie powiatu zielonogórskiego od kilku już lat prowadzone są działania „Trzeźwy kierowca”, które spotykają się z coraz większą aprobatą społeczną i dają także wymierne efekty - mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Coraz rzadziej zdarza się, że policjanci podczas działań zatrzymują kierujących, którzy wsiedli za kierownicę po pijanemu.

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Ryszard Staryńszczak z Zielonej Góry

 

Zielonogórska policja poszukuje zaginionego Ryszarda Staryńszczaka. To mieszkaniec noclegowni przy ul. Bema. Zaginął w listopadzie ub.r.

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…