W poniedziałek, 5 lutego, policjanci z zielonogórskiej drogówki zatrzymali Ukraińca, który kierując ciężarówką miał ponad promil alkoholu. Kierowca zatrzymany w policyjnej celi.

W poniedziałek z samego rana zielonogórska drogówka prowadziła akcję „Trzeźwy kierowca”. Kontrola trzeźwości odbywała się na Trasie Północnej. Policjanci stali po obu stronach trasy. Skontrolowano ponad 500 kierujących.

Podczas jednej z kontroli został zatrzymany obywatel Ukrainy. Jechał ciężarowym dafem. To pracownik polskiej firmy transportowej. Mężczyzna wydmuchał ponad promil alkoholu. Z drogi trafił do policyjne celi. Stanie przed sądem. Grozi mu kara do dwóch lat więzienia, zakaz prowadzenia nawet na 15 lat i grzywna nie niższa niż 5 tys. zł.

To kolejny przykład, że akcje „Trzeźwy kierowca'' są potrzebne. W czasie minionego weekendu policjanci sprawdzili trzeźwość ponad 1,4 tys. kierujących. Zatrzymanych zostało trzech kierowców, w tym jeden, który miał dożywotni sądowy zakaz prowadzenia Wpadło też dwóch naćpanych kierujących.

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Ryszard Staryńszczak z Zielonej Góry

 

Zielonogórska policja poszukuje zaginionego Ryszarda Staryńszczaka. To mieszkaniec noclegowni przy ul. Bema. Zaginął w listopadzie ub.r.

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…