Zielonogórski policjant, po służbie zauważył poszukiwanego przez sąd i policję mężczyznę podejrzanego o liczne włamania. 29-latek ukrywał się przed policjantami w wynajmowanym mieszkaniu na jednym z zielonogórskich osiedli. Odzyskano część skradzionych przedmiotów.

- Godną pochwały postawą wykazał się policjant z II komisariatu, który będąc po służbie zatrzymał poszukiwanego 29-latka – mówi nadkom. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji. Funkcjonariusz jechał prywatnym samochodem. Wtedy zauważył mężczyznę, o którym wiedział, że jest poszukiwany. Poszukiwany 29-latek jechał rowerem jedną z zielonogórskich ulic. 

Policjant zawrócił i pojechał za rowerzystą. W tym czasie poinformował dyżurnego II komisariat o sytuacji i poprosił o pomoc w zatrzymaniu poszukiwanego. W pewnym momencie 29-latek skręcił w osiedlową uliczkę i zatrzymał się przed klatką jednego z bloków. Policjant obserwował go będąc w kontakcie z innymi funkcjonariuszami. Po kilku minutach na miejsce przyjechali kryminalni, którzy zatrzymali mężczyznę w jednym z mieszkań, gdzie, jak się później okazało, wynajmował pokój.

- Podczas przeszukania mieszkania kryminalni znaleźli wiele różnych przedmiotów, tj. sprzęt narciarski, elektronarzędzia i różne inne przedmioty, które po sprawdzeniu okazały się kradzione – mówi nadkom. Stanisławska.

W trakcie przesłuchania mężczyzna przyznał się do co najmniej 13 kradzieży z włamaniami do piwnic i pomieszczeń gospodarczych. Odzyskany rower warty ok. 3,5 tys. zł. policjanci zwrócili już właścicielowi. - Stwierdził, iż ,,nie spodziewał się takiego prezentu na święta” – mówi nadkom. Stanisławska. Drugi odzyskany i zabezpieczony rower czeka na właściciela, którego tożsamość ustalają policjanci.

Ponadto kryminalni ustalili już tożsamość właścicieli większości pozostałych przedmiotów znalezionych w mieszkaniu 29-latka. Łączna wartość wszystkich rzeczy pochodzących z kradzieży to nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Zatrzymany mężczyzna specjalizował się we włamaniach do piwnic i pomieszczeń gospodarczych. Fanty sprzedawał, a pieniądze przeznaczał na utrzymanie. Ponadto 29-latek był poszukiwany przez sąd w Bielsku Białej do odbycia kary aresztu. Kryminalni przedstawili mężczyźnie 13 zarzutów kradzieży z włamaniem. Grozi mu za to kara do 10 lat więzienia.

Policjanci poszukują właściciela roweru widocznego na zdjęciu. Właściciel powinien kontaktować się z dyżurnym Komisariatu II Policji w Zielonej Górze osobiście lub pod nr tel. 68 476 12 11.  

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Ryszard Staryńszczak z Zielonej Góry

 

Zielonogórska policja poszukuje zaginionego Ryszarda Staryńszczaka. To mieszkaniec noclegowni przy ul. Bema. Zaginął w listopadzie ub.r.

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…