66-latek poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania został zatrzymany przez międzyrzeckich policjantów drogówki. Wcześniej sam zadzwonił na policję zgłoszając kolizję, której był uczestnikiem. Mężczyzna był poszukiwany do przestępstw podatkowych na terytorium Niemiec.

Wszystko wydarzyło się w wtorek, 13 lutego. Dyżurny międzyrzeckiej policji otrzymał zgłoszenie o kolizji, do której doszło na terenie jednej ze stacji paliw w Skwierzynie.

Policjanci drogówki, który przyjechali na miejsce niegroźnej stłuczki podjęli czynności, które miały ustalić sprawcę kolizji. Po ustaleniu uczestników zdarzenia, każdego z nich sprawdzili w policyjnych bazach danych. Wtedy okazało się, że jeden z mężczyzn jest poszukiwany europejskim nakazem aresztowania.

- 66-latek został zatrzymany i przewieziony do komendy w Międzyrzeczu – mówi asp. Justyna Łętowska, rzeczniczka międzyrzeckiej policji. Mężczyzna pracujący od wielu lat na terenie Niemiec był poszukiwany za przestępstwa podatkowe, które miały narazić skarb państwa na kwotę około 300 tys. euro.

Teraz  w gorzowskiej prokuraturze okręgowej prowadzone będą czynności procesowe z zatrzymanym 66-latkiem. Dopiero wtedy zapadnie decyzja co do jego dalszej przyszłości.

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Ryszard Staryńszczak z Zielonej Góry

 

Zielonogórska policja poszukuje zaginionego Ryszarda Staryńszczaka. To mieszkaniec noclegowni przy ul. Bema. Zaginął w listopadzie ub.r.

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…