Dzięki czujności policjantów ze Strzelec Krajeńskich, udało się pomóc wychłodzonemu owczarkowi niemieckiemu. Zwierzę leżało przy temperaturze poniżej minus 10 stopni w zaroślach i prawdopodobnie interwencji policjantów zawdzięcza życie.

 Przemarznięte zwierzę zauważył policjant z patrolówki post. Grzegorz Ciszowski na polu koło Strzelec Krajeńskich. W czasie wolnym wracał do domu. Z uwagi na fakt, że sam jest właścicielem kilku czworonogów zainteresował się losem bezpańskiego psa. Powiadomił o sytuacji swoich kolegów, którzy w tym czasie pełnili służbę.

- Sierż. Marek Warchoł i st. post. Paulina Zając po informacji od swojego kolegi pojechali we wskazane miejsce, aby sprawdzić sygnał – mówi sierż. szt. Tomasz Bartos, rzecznik strzeleckiej policji. Policjanci zauważyli w zaroślach, niedaleko miejscowości Wielisławice, owczarka niemieckiego. Widać było, że pies jest wycieńczony i przemarznięty. Jego sierść był zaszroniona. Pies był ranny w tylną łapę i głodny.

Policjanci podali psu kanapkę, którą chętnie zjadł. Pies na początku interwencji był nieufny w stosunku do mundurowych. Po chwili zorientował się, że policjanci chcą mu pomóc. Sierż. Warchoł i st. post. Zając powiadomili o znalezionym psie dyżurnego, który z kolei powiadomił służby zajmujące się pomocą zwierzętom. Owczarek niemiecki został przewieziony do weterynarza, gdzie otrzymał fachową pomoc.

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Ryszard Staryńszczak z Zielonej Góry

 

Zielonogórska policja poszukuje zaginionego Ryszarda Staryńszczaka. To mieszkaniec noclegowni przy ul. Bema. Zaginął w listopadzie ub.r.

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…