Lubuscy funkcjionarisuze izby skarbowej zatrzymali mieszkańca Zielonej Góry, który w samochodzie przewoził 18 kg krajanki tytoniowej. W wynajmowanym przez niego garażu znaleziono w workach ponad pół tony nielegalnego towaru. Wartość rynkowa towaru to prawie 340 tys. zł.

 Samochód, którym jechał zielonogórzanin został skontrolowany na jednym z parkingów przy wjeździe do Zielonej Góry. Lubuscy funkcjonariusze celno-skarbowi zauważyli volkswagena, przy którym młody mężczyzna przyklejał na paczki listy przewozowe. Kontrolujący podjęli decyzję o przeszukania pojazdu. - Znaleźli 9 kartonów, w których był ukryty nielegalny tytoń. 32-letni kierowca stwierdził, że posiadany tytoń jest jego własnością i sam go pakuje w wynajmowanym garażu, a potem za pośrednictwem firmy kurierskiej wysyła go do indywidualnych odbiorów – mówi Ewa Markowicz, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze.

Celnicy postanowili przeszukać garaż. Tam znajdowało się niewielkie pomieszczenie, do którego prowadziły drzwi zabezpieczone zamkiem. Okazało się, że zielonogórzanin trzymał tam tytoń w 27 workach. Miał w sumie niemal 550 kg tytoniu gotowego do palenia, na którego dystrybucję i sprzedaż nie posiadał zezwolenia.

W skrytce funkcjonariusze odkryli także szare kartony, taśmy do ich klejenia, folie w rolkach oraz wagi elektroniczne. Towar został wyceniony na ok. 340 tys. zł Tytoń został zabezpieczony do dalszego postępowania. Zielonogórzaninowi grozi wysoka kara finansowa i nawet 3 lata więzienia.

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Ryszard Staryńszczak z Zielonej Góry

 

Zielonogórska policja poszukuje zaginionego Ryszarda Staryńszczaka. To mieszkaniec noclegowni przy ul. Bema. Zaginął w listopadzie ub.r.

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…