Sulechowscy policjanci zatrzymali 27-letniego piromana recydywistę podejrzanego o podpalenie stodoły w Pomorsku. Świebodziński Sąd Rejonowy aresztował mężczyznę tymczasowo na trzy miesiące.

Policjanci z komisariatu w Sulechowie nocą,1 lutego, dostali zgłoszenie o podpaleniu stodoły w Pomorsku. Na szczęście w pożarze, który bardzo szybko opanowali strażacy, nikt nie ucierpiał. Stodoła nie uległa poważniejszym zniszczeniom. Wewnątrz spłonęło 2,5 tony siana. Poszkodowani wycenili ogólne straty na ok. 1,7 tys. zł.

Sulechowscy policjanci wytypowali potencjalnego podpalacza. To 27-letni mieszkaniec okolic. Zatrzymany piroman przyznał się do podpalenia. - Został przesłuchany i usłyszał zarzut uszkodzenia mienia – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

27-latek to recydywista. Miesiąc wcześniej został zwolniony z więzienia, w którym odsiadywał wyrok za podpalenia. Mężczyzna podpalał lasy i nieużytki. Do tej pory nie podpalił żadnego budynku. Teraz może trafić do więzienia nawet na 7,5 roku.

Policjanci, za pośrednictwem prokuratora, wystąpili do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Sąd Rejonowy w Świebodzinie przychylił się do wniosku i aresztował 27-latka na 3 miesiące.

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Ryszard Staryńszczak z Zielonej Góry

 

Zielonogórska policja poszukuje zaginionego Ryszarda Staryńszczaka. To mieszkaniec noclegowni przy ul. Bema. Zaginął w listopadzie ub.r.

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…