W niedzielę, 7 stycznia, 8-letnia dziewczynka zadzwoniła na pogotowie z informacją, że boli ją brzuch. Na miejsce pojechała karetka. Kiedy pod wskazanym adresem w Świdnicy nikogo nie zastano, wezwano zielonogórską policję. Mundurowi znaleźli dziecko w innym domu. Matka 8-latki była pijana.

Wszystko wydarzyło się w niedzielę po godz. 22.00. Jak ustalił portal poscigi.pl, pogotowie odebrało telefon od 8-latki. – Dziewczynka mówiła, że boli ją brzuch – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji. Pod wskazany adres w Świdnicy wyjechała karetka pogotowia ratunkowego z Zielonej Góry.

Na miejscu w domu w Świdnicy nikogo nie zastano. Nie było tam również dziewczynki. – Pogotowie na miejsce wezwało policję – mówi dla poscigi.pl podinsp. Stanisławska. Patrol szybko dojechał do Świdnicy. Policjanci zaczęli ustalać gdzie może być dziewczynka, która zadzwoniła na pogotowie.

Po pewnym czasie policjanci odnaleźli dziewczynkę. Była w domu w innej części Świdnicy. Na dworze był mróz. Drzwi do domu były otwarte. Dziecko spało pod opieką pijanej matki. Pokój nie był ogrzewany. Nie było tam również prądu ani wody. Dookoła był za to brud i nieporządek.

Dzieckiem natychmiast zajęło się ekipa pogotowie ratunkowego. – Mała dziewczynka została umieszczona w trybie interwencyjnym w rodzinie zastępczej – mówi podinsp. Stanisławska. Pijaną matkę policjanci przewieźli na komendę w Zielonej Górze. Noc spędziła w celi trzeźwiejąc. – Sprawa zostanie przekazana do sądu rodzinnego – mówi informuje podinsp. Stanisławska. 

Szukaj

Zaginieni

Zaginął Ireneusz Szymkowiak

 

Świebodzińscy policjanci szukają zaginionego mężczyzny poruszającego się o kuli.  Zaginął 5 marca. Miał iść na pocztę.  

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…