Sylwestrowa noc w województwie lubuskim przebiegła spokojnie i co najważniejsze bezpiecznie. O spokój i bezpieczeństwo dbało kilkuset lubuskich policjantów. Poza interwencjami dotyczącymi głośnych, sylwestrowych zabaw oraz nietrzeźwych osób zakłócających spokój, policjanci nie odnotowali poważniejszych zdarzeń.

Mundurowi na terenie całego województwa zabezpieczali imprezy plenerowe oraz reagowali i interweniowali na zgłoszenia mieszkańców. Interwencje w zdecydowanej większości dotyczyły zbyt głośnych zabaw, a także osób pijanych zakłócających spokój. - Ważnym punktem policyjnych działań było także zapewnianie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tu wykazać się mogli funkcjonariusze drogówki, którzy patrolowali główne trasy województwa lubuskiego, ale także drogi, na których natężenie ruchu było znacznie mniejsze – mówi st. sierż. Mateusz Sławek z zespołu prasowego lubuskiej policji.

Policjanci podczas kontroli drogowych, szczególną uwagę zwracali na stan trzeźwości kierujących, dokumenty oraz uprawnienia do kierowania. W ostatni dzień 2017 r. oraz w pierwszych godzinach 2018 r. doszło do jednego wypadku, w którym ranna została jedna osoba. W poniedziałek, 1 stycznia, do godz. 9.00 zatrzymanych zostało 10 pijanych kierujących.

- Bezpieczna sylwestrowa noc jest zwieńczeniem ciężkiej pracy kilkuset policjantów, ale także spokojnego i odpowiedzialnego zachowania Lubuszan. Jest też świetnym przykładem na to, że wspólne starania funkcjonariuszy oraz mieszkańców mogą przynieść wspaniały efekt jakim jest mile i co najważniejsze - bezpiecznie spędzony czas – zaznacza st. sierż. Sławek.

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Po świętach zaginęła Zdzisława Płoszyniec

 

Żarska policja prowadzi poszukiwania zaginionej Zdzisławy Płoszyniec, która po raz ostatni kontaktowała się z rodziną w dniu 27 grudnia ub.r.

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…