Policjanci z II komisariatu przyjęli zgłoszenie o kradzieży pieniędzy przez dwie nieznane kobiety. Pod pretekstem zostawienia wiadomości dla sąsiadki, weszły do mieszkania i okradły 83-letnią zielonogórzankę.

Wszystko wydarzyło się w piątek, 1 grudnia, na jednym z zielonogórskich osiedli. 83-latka, po powrocie ze sklepu do domu, usłyszała dzwonek do drzwi. Za drzwiami stała kobieta, która poprosiła o pożyczenie długopisu i wpuszczenie do mieszkania. – Wyjaśniła starszej kobiecie, że chce zostawić kartkę z wiadomością dla sąsiadki, której teraz nie ma w domu – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji. Ponadto poprosiła 83-latkę, aby ta napisała tę wiadomość, ponieważ ona jest obcokrajowcem i niezbyt dobrze zna język polski.

83-latka spełniła tę prośbę i gdy nieznajoma kobieta szła do wyjścia, nagle w przedpokoju pojawiła się inna kobieta, oferując starszej pani do kupienia pościel. Po chwili obie kobiety wyszły, a niczego nie podejrzewająca 83-latka wróciła do swoich codziennych zajęć.  

Następnego dnia starsza pani odebrała emeryturę i chcąc odłożyć część pieniędzy poszła do barku, w którym trzymała oszczędności i biżuterię. Okazało się, że po pieniądzach i biżuterii nie ma śladu. Z szafki zniknęło 3 tys. zł i złota biżuteria. O kradzieży 83-latka poinformowała policjantów z II komisariatu. – Trwa ustalanie okoliczności zdarzenia oraz rysopisów sprawców kradzieży. Kobieta wyceniła wartość skradzionych przedmiotów i pieniędzy na ponad 6 tys. zł – mówi podinsp. Stanisławska.  

Policja kolejny raz przestrzega, przede wszystkim osoby starsze, przed wpuszczaniem do mieszkań obcych osób. - Pamiętajmy, że przestępcy, tacy jak oszuści czy złodzieje, chętnie typują na swoje ofiary osoby starsze lub samotne, którymi łatwiej jest manipulować i  przekonać, żeby pod byle pretekstem wpuściły do mieszkania nieznajomych – mówi podinsp. Stanisławska.

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Ryszard Staryńszczak z Zielonej Góry

 

Zielonogórska policja poszukuje zaginionego Ryszarda Staryńszczaka. To mieszkaniec noclegowni przy ul. Bema. Zaginął w listopadzie ub.r.

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…