Zielonogórscy policjanci na czas ferii od soboty, 10 lutego do niedzieli 25 lutego, uruchamiają stały punkt kontroli autobusów. Kontrole będą odbywały się w godzinach 7.00 – 9.00 na pętli MZK przy ul. Wrocławskiej.

- Organizatorzy wyjazdów już od wielu lat muszą się liczyć z koniecznością kontroli autobusu przez policję lub Inspekcję Transportu Drogowego. Wiedzą o tym również przewoźnicy podstawiający autokary na wyjazdy – mówi nadkom. Tomasz Szuda, naczelnik zielonogórskiej drogówki.

Organizator wyjazdu powinien zobowiązać wynajętego przewoźnika, aby autobus wraz z tym kierowcą, który będzie jechał w trasę pojechał na ten punkt kontroli przed przyjazdem na miejsce zbiórki. Po kontroli zostanie wydany protokół zaświadczający dopuszczenie pojazdu do przewozu dzieci. Taki protokół pokontrolny kierowca powinien mieć przy sobie aby okazać go organizatorowi przed wyjazdem grupy.

Podczas całego roku zielonogórscy policjanci kontrolują autobusy i busy przewożące grupy osób, nie tylko dzieci i młodzież, również dorosłych. W okresie wakacji i zimowych ferii takich zgłoszeń jest znacznie więcej.

Dlatego w celu usprawnienia wyjazdów i skrócenia czasu oczekiwania na kontrolę w okresie ferii zimowych od soboty, 10 lutego, do niedzieli 25 lutego, uruchamiają stały punkt kontroli autobusów. Kontrole będą odbywały się w godzinach 7.00 – 9.00 na pętli MZK przy ul. Wrocławskiej.

Dyżurować tam będą policjanci oraz inspektorzy ITD.

- Kontrola przeprowadzana przez policjantów jest bardzo szczegółowa i dotyczy zarówno stanu technicznego, odpowiedniego oznakowania autobusu oraz stanu trzeźwości i uprawnień kierowcy – zaznacza nadkom. Szuda.

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Ryszard Staryńszczak z Zielonej Góry

 

Zielonogórska policja poszukuje zaginionego Ryszarda Staryńszczaka. To mieszkaniec noclegowni przy ul. Bema. Zaginął w listopadzie ub.r.

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…