Ta podróż mogła skończyć się tragicznie. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Tuplicach zatrzymali busa, którym zamiast 7 jechało aż 20 osób. Kierowca stracił prawo jazdy.

Wszystko wydarzyło się w środę, 10 stycznia, nocą. Funkcjonariusze z placówki SG w Tuplicach pełnili służbę w rejonie Olszyny. Na drodze krajowej nr 18 zatrzymali do kontroli mercedesa busa jadącego z Mołdawii do Niemiec. Po otwarciu drzwi okazało się, że w 7-osobowym busie podróżuje aż 20 obywateli Mołdawii.

- Część pasażerów odbywała wielogodzinną podróż w przestrzeni bagażowej na kole zapasowym lub torbach – mówi kpt. Rafał Potocki, rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim. Obywatele Mołdawii przebywali w Polsce legalnie.

Kierowca busa, 26-letni obywatel Mołdawii, za przewożenie zbyt dużej ilości pasażerów dostał mandat 500 zł. Wezwany na miejsce patrol policji zatrzymał mu dodatkowo prawo jazdy.

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Po świętach zaginęła Zdzisława Płoszyniec

 

Żarska policja prowadzi poszukiwania zaginionej Zdzisławy Płoszyniec, która po raz ostatni kontaktowała się z rodziną w dniu 27 grudnia ub.r.

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…