Świebodzińska policja wspólnie z ITD zatrzymała kierującego volkswagenem busem, który przewozi ludzi do pracy. Wiózł jedną osobę za dużo. Jego pojazd był w fatalnym stanie technicznym. Ludzie do pracy poszli piechotą, samochód odjechał na lawecie.

Przed kilkoma dniami, podczas jednej z takich kontroli, policjanci wspólnie z ITD zatrzymali busa, którym podróżowało 10 osób. - Z informacji uzyskanych przez mundurowych wynikało, że pojazdem tym podróżuje często nawet 12 osób przy dopuszczalnym stanie 9 z kierowcą licząc – mówi sierż. szt. Marcin Ruciński. Tym razem było tylko o jedną osobę za dużo. Stan techniczny kontrolowanego pojazdu zwrócił uwagę policjantów. – W aucie brakowało części układu wydechowego – mówi sierż. szt. Ruciński.

Pomiędzy silnikiem a układem wydechowym została wycięta część rury wydechowej. Spaliny wydobywały się w przedniej części pojazdu i mogły wlatywać do auta. - Przy zamkniętych szybach z powodu temperatury mogło to stać się przyczyną zdarzenia drogowego – podkreśla sierż. szt. Ruciński. Pasażerowie pojazdu nie pamiętali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Kontrola drogowa zakończyła się na mandacie dla kierowcy i zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego. Pasażerowie zostali pouczeni i w dalszą drogę do zakładu pracy poszli piechotą. Samochód odjechał na lawecie.

 

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Ryszard Staryńszczak z Zielonej Góry

 

Zielonogórska policja poszukuje zaginionego Ryszarda Staryńszczaka. To mieszkaniec noclegowni przy ul. Bema. Zaginął w listopadzie ub.r.

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…