W piątek, 5 stycznia, policjanci krośnieńskiej drogówki w ramach działań „Prędkość” zatrzymali 42 kierowców w związku z przekroczeniem prędkości. Zatrzymali trzy dowody rejestracyjne. Od początku 2018 r. za zbyt szybką jazdę ukarali już 109 kierowców.

Jazda z nadmierną prędkością, to w dalszym ciągu jedna z przyczyn zdarzeń drogowych. - Dlatego policjanci w trosce o mieszkańców, a także o osoby przejeżdżające przez nasz teren, prowadzą szereg działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa na drogach i zmniejszenia ilości zdarzeń – mówi asp. szt. Justyna Kulka, rzeczniczka  krośnieńskiej policji.

Policjanci z krośnieńskiej drogówki prowadzili działania „Prędkość” przez cały piątek, 5 stycznia. Policjanci kontrolowali prędkość wybierając miejsca szczególnie zagrożone w terenie zabudowanym, jak i poza nim. Podczas kontroli zwracali również uwagę na ważność dokumentów, uprawnienia do kierowania, stan trzeźwości kierowcy oraz stan techniczny pojazdu.

- Podczas piątkowych działań policjanci ujawnili 42 przekroczenia prędkości oraz zatrzymali trzy dowody rejestracyjne – mówi asp. szt. Kulka. Tylko od 1 stycznia policjanci na terenie powiatu ukarali już 109 kierujących za przekroczenie prędkości. Zatrzymali też 9 dowodów rejestracyjnych.

W dodatku w piątek doszło do zatrzymania pijanego 38-latka. Zatrzymany do kontroli drogowej mężczyzna kierował motorowerem mając sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Wydmuchał ponad pół promila alkoholu. Stanie przed sądem odpowiadając za jazdę po pijanemu i złamanie sądowego zakazu.

Szukaj

Zaginieni

Zaginął Ireneusz Szymkowiak

 

Świebodzińscy policjanci szukają zaginionego mężczyzny poruszającego się o kuli.  Zaginął 5 marca. Miał iść na pocztę.  

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…